Skradziony Bitcoin z hack’a na Twitterze jest już wyprany: raport

Blockchain analityków firma Elliptic donosi, że około 22% z 120.000 dolarów wartości Bitcoin skradziony w środę hack Twitter został wysłany do portfela Wasabi.

W jaki sposób hakerzy Twitter będzie wypłacać pieniądze Bitcoin Profit oni wyłudzeni od użytkowników po środowym epickim naruszenie? Umieścić monety przez miksery Bitcoin do zatarcia ich śladu, a oni już zaczęli, zgodnie z crypto śledzenia firmy Elliptic.

Blockchain firma analityczna opublikowała raport wcześniej dzisiaj, że stwierdza, że odkrył dowody, że hakerzy Twitter wysłał część Bitcoin ukradli na adres, który uważa za powiązany z portfela Wasabi. Wasabi jest Bitcoin usługi mieszania, który używa techniki prywatności CoinJoin ukryć szlaki transakcji na pseudonimie Bitcoin blockchain.

Learn Ethereum Development, 11-tygodniowy Bootcamp online i certyfikacja.
Rejestracja jest otwarta dla wiodącego w branży programisty Blockchain firmy ConsenSys Online Bootcamp! Pełen mentor 1 na 1, dostęp do społeczności i wiele więcej.

Według Elliptic, takie techniki „utrudniają śledczym organów ścigania lub instytucjom finansowym śledzenie środków finansowych w łańcuchu blokad“, choć nie są nielegalne.

Firma śledcza powiedział, że uważa, że hakerzy Twitter do tej pory umieścić 2,89 Bitcoin, około 22% ze 120.000 dolarów wartości BTC skradzione, poprzez mikser Bitcoin.

„Korzystanie z tego typu portfela przez tych, którzy pranie wpływów z hack Twitter nie jest zaskoczeniem“, Elliptic powiedział w swoim raporcie. „Jeden z najczęstszych technik stosowanych przez organy ścigania w celu zidentyfikowania sprawców tego rodzaju ataku jest podążanie śladu pieniężnego do punktu wypłaty“.

 

Bitcoin
Obama, Biden, Musk: Bitcoin scam przejmuje Twittera w masowym hackowaniu

Szeroko zakrojony atak na Twitterze, trąbiący o fałszywej nagrodzie Bitcoina, wymierzony w wiele głośnych kont, w tym konta byłego prezydenta USA Baracka Obamy, byłego wiceprezydenta Joe Bidena,…

Autorzy raportu zauważyli, że większość giełd kryptograficznych używa czeków KYC do identyfikacji swoich klientów. To właśnie ten rodzaj informacji umożliwiających identyfikację może być wykorzystany przez organy ścigania do powiązania przestępstwa z rzeczywistą tożsamością hakerów. Ale użycie portfela Wasabi lub innej tego typu usługi utrudnia to, powiedziała firma.

Wiodąca amerykańska krypto wymiany Coinbase, który podjął kroki w celu zablokowania transakcji związanych z hakiem Twitter, jest wśród klientów Elliptic.

Tymczasem, zgodnie z historią w New York Times piątek po południu, hack wydaje się być dziełem grupy co najmniej czterech, młodych ludzi – a nie „państwo narodowe lub wyrafinowaną grupę hakerów“. W wywiadzie dla hakerów Times dowiedział się, że jeden z hakerów mieszka na Zachodnim Wybrzeżu USA i ma 20 lat, podczas gdy inny powiedział, że ma 19 lat i mieszka w południowej Anglii.

Hakerzy powiedzieli Timesowi, jak powiedzieli wcześniej VICE, że hack został zaaranżowany przez osobę (nazwa ekranu Discord „Kirk“), która twierdziła, że pracuje na Twitterze.